Menu

Warto dopasować stronę do urządzeń mobilnych!

Rzeczą absolutnie oczywistą jest, iż obecnie każdy właściciel sklepu internetowego powinien dostosować swoją stronę do urządzeń mobilnych, gdyż może czerpać z tego tytułu naprawdę spore korzyści. Naprawdę warto to zrobić! Co takiego mają w sobie owe urządzenia mobilne, iż warto dopasować strony www właśnie do nich i jakie korzyści dla właścicieli e-sklepów z tego płyną?

 

Ciągle w drodze...

W dzisiejszych czasach już naprawdę mało kto nie posiada jakiegoś urządzenia mobilnego. Korzystają z nich nie tylko młodzi ludzie będący „na czasie”, ale także małe dzieci oraz osoby starsze, bowiem jest to rzecz wyjątkowo wygodna i co ważniejsze, przydatna. Bez względu na to, czy owym urządzeniem mobilnym będzie iPhone, smartfon czy tablet, w każdym z nich można zapewnić sobie swobodny dostęp do sieci.

Naturalnie, „tradycyjne” komputery domowe i laptopy nieprędko odejdą do lamusa i w każdym domu taki właśnie sprzęt będzie się znajdował, jednak obecnie wszyscy jesteśmy w ciągłym biegu, wiecznie poza domem. Urządzenie mobilne z dostępem do Internetu pozwala zaś na załatwienie bardzo wielu spraw od zakupów po płacenie rachunków i korzystanie z innych usług.

 

Dlaczego właściciel e-sklepu powinien dostosować stronę do urządzeń mobilnych?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Może mieć z tego duże korzyści, a jeśli tego nie zrobi, musi zacząć liczyć się ze stratami! Zakupy w Internecie są obecnie czymś, co nie dziwi już nikogo. Wiele osób robi zakupy tylko i wyłącznie za pośrednictwem sieci, kolejna i całkiem spora grupa ludzi robi zakupy głównie przez Internet.

Tacy właśnie internetowi klienci mobilni znacznie chętniej robią zakupy czy też korzystają z innych usług za pośrednictwem sieci wówczas, gdy strona do ich urządzenia mobilnego jest dobrze dopasowana. Jeżeli nie jest, bardzo możliwe, że potencjalny klient zrezygnuje z zakupów i znajdzie inny sklep internetowy. W związku z tym wcale nie dziwi fakt, iż coraz to więcej właścicieli e-sklepów chce swoje strony dopasować do urządzeń mobilnych.

Właściciele sklepów internetowych dodatkowo zachęcani są wynikami badań, jakie przeprowadziło między innymi Google. Wynika z nich chociażby to, że aż 80 proc. ruchu na portalu społecznościowym Facebook to ruch pochodzący... z urządzeń mobilnych! Ponadto dla przykładu w USA aż 70 proc. użytkowników sieci deklaruje, iż bardzo chętnie robi zakupy przy pomocy urządzeń mobilnych. Wynika to z faktu, że poprzez urządzenie takie można kupić dany produkt czy usługę zawsze i wszędzie – nie tylko w domu, gdy akurat ma się dostęp do komputera, ale choćby w czasie spaceru po parku czy podczas przerwy w pracy.

 

Dopasowana strona

Nie da się ukryć faktu, iż obecne strony internetowe i te dawne dzieli absolutna przepaść technologiczna. W tej chwili sporą część stron projektuje się tak, by mogły one samodzielnie dopasowywać swoją treść i układ strony do urządzeń mobilnych. Dzięki temu strona jest bardzo prosta w obsłudze oraz czytelna nawet w przypadku, gdy otwierana jest w telefonie posiadającym małą rozdzielczość. Właściciele e-sklepów powinni pamiętać również o tym, że strona musi być dopasowana do urządzenia mobilnego nie tylko pod względem wizualnym. Potencjalny klient chcący kupić produkt bądź usługę poprzez urządzenie mobilne, powinien mieć możliwość zrobienia tego szybko, bez zbędnych formalności.